26.04.09

Fotojaht - sport/liikumine

Ja milliseid pilte minu käest ikka oodata taolise teema all... ikka karatest :)
Pildil on Mari küll päris kurja näoga, kuid vastaseks on tal hea sõbranna (hea sõbranna ka peale võistlust).Kuigi löök on uhke, ei too sellised alati punkti koju.


Vahel näeb karate välja nagu tants...


Huvitav oli hiljuti kuuldud tähelepanek, miks võistlust pidevalt katkestatakse ja miks see nii lühike on. Pidin seletama, et karates just nii käibki. Kui lööki ei jõuta pareerida, saad punkti ning proovid edasi kuni 6 punkti käes on. See pole poksimine, kus teisel nina lömmi lüüakse ja vaadatakse, kes kauem vastu peab. Sisse ei tohi lüüa, st ei tohi teist puudutada täie jõuga (kuigi vahel harva, eriti madalamate vööde puhul seda ette tuleb).Juba pisikesest peale võib asja kallale asuda. Kirke oli 7 ja Mari 9 (praeguseks kokku käidud viis aastat ja mõlemal juunioride mustad vööd välja teenitud).
Pildil on veelgi noorem neiu. Vaidlen ka kõigile vastu, kes arvavad, et taoline sport ei sobi tüdrukutele. Sobib küll! Ja väga hästi! Kui enamus alasid teatud eas enam ei tehta (või ainult väike osa teeb edasi), siis karatega võid surmatunnini tegeleda.Siin klubis ei tähenda, et ainult musta vööga senseid õpetusi jagavad. Kirke näitab ette soojendusharjutusi. Vahel aitab ta noorematele katasid õpetada. Lapsed on kaasa saanud respekti, distsipliini ja enesekontrolli!6 kommentaari:

 1. See "karate-tants" on hea võte. :)
  Ja siis need kaks viimast, lapsed ja karate, laste näost ja olemisest on näha, et see neile sobib :)

  VastaKustuta
 2. Anonüümne26/4/09 14:00

  Millal võib sind ennast karate platsil näha? :) -K-

  VastaKustuta
 3. tekst ja pildid on toreda koosluseda.
  kõik on seal puha musta vööga.
  aga miks mõnel punane saba on?

  VastaKustuta
 4. See on tõsine ja filosoofiline spordiala :)

  VastaKustuta
 5. Punane saba eristab üht võistlejat teisest. Neljas nurgas istuvad kohtunikud, kellel punane ja valge lipp käes, näidates, kellele nad arvavad punkt peaks kuuluma. Kasutatakse ka punaseid ja siniseid kindaid, kuid siin on lihtsalt punase lindiga piirdutud.

  Mina naudin siiani ainult kõrvaltvaataja rollis nende sporditegemist :)
  Võibolla ühel päeval...

  VastaKustuta
 6. mulle meeldib esimene: löök on terav, aga kõik muu udune. imeline!s

  VastaKustuta

Võid siia jätta oma arvamuse. Need ilmuvad kohe-kohe! Nii et ainult kannatust :-)