02.04.08

Tunnistused


Koolivaheag on läbi ja nüüd lõpuks saavad lapsed oma tunnistused kätte. Aga nii see enamasti siin on. Vaheaeg ei tähenda alati kokkuvõtete tegemist. Tunnistused antakse nii jõulude eel kui aasta lõppedes paar nädalat varem kätte. Nii on aega need üle vaadata ning vajadusel õpetajaga kokku saada. Sügiseste tunnistuste puhul palutakse kõik vanemad vestlusele, hiljem oleneb kokkusaamine lapse tulemustest.

Taas kord on Mari ainult tubli olnud, Kirke puhul muidugi ei osanud midagi oodata (õieti arvasime, et tal läks halvemini kui esimesel trimestril), kuid kõik ähvardavad mure(tormi)pilved kadusid (nii meie kui Kirke kohalt), kui laps oma hindeid näitas. Tal polnud seekord ühtegi C-d ja kutsu saamine tundub järjest lähemale tulevat... Samas tean, kui palju me teda kontrollima peame ning ikka meelde tuletama, et peale toredate asjade on kohustused ka olemas! Kuna tunnistused tulid eile koju, siis muidugi oli vaja isale aprillinalja teha ning asja hullemas valguses esitada. Seda suurem oli rõõm, kui tegelikke hindeid nägime. Vahel on küll selline tunne, et muretseme rohkem kui kunagi oma tunnistuste pärast...

Mulle meeldivad siinsed kokkuvõtted, kus pole ainult hinded kirjas. Iga aine juures on seletus, kuidas lapsel läheb ja mida ta õppinud on. Nii saab palju parema pildi, mida koolis tehakse ja kus oleks rohkem abi vaja. Panen seekord terve tunnistuse uurimiseks.

Tunnistused: Mari & Kirke

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Võid siia jätta oma arvamuse. Vanemate postituste all ei ilmu need kohe. Nii et kannatust.